REHBERLİK

Kariyer ve Yetenek Yönetimi

“Çocuklarımızın geleceği, bizim geleceğimizdir.” Öğrencimizin sahip olduğu bilgi, beceri, performans ve yetkinlikleri ile doğru orantılı olarak kariyerini planlama aşamasında uzman şube rehberlik öğretmenlerimiz Yeni Nesil Rehberlik anlayışımızla yanınızda.

Kariyer planlaması ve yetenek yönetiminde temel olarak iki boyut vardır. Bunlar bireysel yön ve örgütsel yön olarak sınıflandırılabilir. Bireysel yön öğrencinin amaç, hedef ve yeteneklerinin analizini ifade ederken; örgütsel yön öğrencinin akademik hayatına uygun kariyer yollarıyla ilgilidir. Her iki boyutun yönetimi de “Erdeniz Özel Eğitim Kursu” olarak bize aittir. 

Psikolojik Danışmanlık

Erdeniz Özel Eğitim Kursunda bulunan alanında uzman psikolojik danışmanlarıyla öğrencilerinin ve velilerinin yanında. Psikolojik danışmanlık sürecinde kişisel, sosyal ve eğitimsel konularda öğrencilerimizin amaçlarını belirleme, karar verebilme, varolan problemlerini çözme ve benzeri konularda; tarafsız, kişilik haklarına saygılı, gizlilik ve güven boyutlarına önem veren danışmanlarımızla birliktedir.

Eğitsel ve Akademik Danışmanlık

Sınıf danışman öğretmenlik sistemimizle öğrencilerimiz eğitim – öğretim ve akademik becerileri noktasında deneyimli öğretmen kadromuzla güvende. Öğrencilerimiz eğitsel ve akademik danışmanlık hizmetini sınıf danışman öğretmeninden birebir alarak doğru yönlendirmelerle başarı yolunda hızla ilerlemektedir.